תזונה אופטימאלית לגור

אימוץ גור הוא החלטה גדולה – אחרי הכל, החבר החדש שלך מקווה להיות איתך ועם משפחתך עוד הרבה זמן. התזונה שמקבל גור, וחוויותיו בחודשי חייו הראשונים, יעשו רושם מתמשך ויניחו את הבסיס להמשך התפתחותו. לכן חשוב מאוד לבחור את המזון הטוב ביותר לגורים.

הטיפול הטוב ביותר מהיום הראשון

להתפתחות מיטבית, גורים זקוקים רק לחלב אמם בשבועות הראשונים לחייהם. יש לתת להם מזון נוסף רק אם האם לא מייצרת מספיק חלב. אבל אסור לתת לגורים חלב פרה רגיל – הם זקוקים לחלב גורים מיוחד, כגון Happy Dog Baby Milk Probiotic שלנו עם תכולת לקטוז נמוכה ותרכובת פרוביוטית מיוחדת כדי לעזור לייצב את המעיים.

בערך מהשבוע הרביעי, גורים בדרך כלל סקרנים לגבי הטעם של מזון מוצק, ולכן עושים את צעדיהם הראשונים לעבר קערת האוכל. בדרך כלל מהשבוע השישי או השביעי, לכל המאוחר מהשבוע השמיני, האם מפסיקה להאכיל ומכאן ואילך גורים קטנים אוכלים רק מזון מוצק.

העברה מחלב האם למזון מוצק היא צעד גדול למערכת של גור קטן. כדי לספק תמיכה ולמנוע בעיות עיכול, יש לתת לגורים מזון לגורים באיכות גבוהה רק בימים הראשונים. זה חשוב גם מכיוון שלכלבים צעירים יש דרישות תזונה שונות מאוד מכלבים בוגרים.

דרישות האנרגיה הגבוהות של גורים

כל מי שמתבונן בגור שלו משחק יכול לראות בקלות שצרור הפרווה הקטן שלו מלא בסקרנות ובשובבות בלתי נגמרת. למעשה, גורים פעילים הרבה יותר מכלבים בוגרים, וזו הסיבה שמזון כלבים רגיל עבור חיות מחמד בוגרות לא ממש מתאים להם. גורים זקוקים באופן יחסי ליותר קלוריות, והם דורשים רמות גבוהות יותר של חלבון ומינרלים. עם כלבים מגזעים גדולים, גם הפרופורציות הנכונות של סידן וזרחן חשובות מאוד – אלה מבטיחים היווצרות עצם בריאה שאינה מהירה מדי. לטעויות בתזונה יכולות להיות השלכות לכל החיים, ולכן חשוב לבחור את המזון הנכון לגורים.

הימנע מטעויות בהאכלה

עם המזון היבש של Happy Dog אתה יכול להיות בטוח שהגור שלך נמצא בידיים טובות – המזון היבש האיכותי שלנו מותאם בצורה מושלמת לצרכי הכלבים והגורים הצעירים. הוא מכיל את כל הויטמינים והרכיבים התזונתיים החשובים שהכלב שלך צריך כדי לגדול ולהתפתח. ומכיוון שדרישות האנרגיה של גור או כלב זוטר תלויות בגזע שלהם, מזון גורי Happy Dog מותאם גם לצרכים אלו – מזון הגורים שלנו נותן מענה לגזעי כלבים קטנים, בינוניים וגדולים.

שלב 1

עד חודש 6

תינוק: שלב גדילה הראשון

6 החודשים הראשונים הם 'שלב הצמיחה העיקרי'. במהלך תקופה זו, גורים גדלים מהר מאוד. יש להם גם צורך גדול יותר באנרגיה ובמזון באיכות גבוהה, הניתן בכמויות המתאימות לצרכיהם.

שלב 2

מחודש 6

ג'וניור: שלב הצמיחה השני

כעת לוקח לכלב הצעיר זמן רב יחסית להגיע למשקלו הסופי – 12 עד 18 חודשים. כדי להימנע מהפרעות גדילה, יש להפחית את תכולת האנרגיה של המזון. תכשיר זה הוא מזון המעבר המושלם לפני המעבר למזון למבוגרים.

תזונה מאוזנת ומתאימה למין היא דרישה חיונית להתפתחות מיטבית אצל הכלב הזוטר שלך. גידול בכלבים מעל 10 ק"ג (משקל כלב בוגר) משתנה בשלב הגור והכלב הצעיר, כך שהפורמולציות במוצרי Happy Dog Young מבוססות על הצרכים שלהם בכל שלב בהתאמה. גורים יסופקו עם כל מה שהם צריכים – לצמיחה בריאה, מערכת חיסונית חזקה, מערכת שרירים איתנה ומעיל מבריק. מוצרי Happy Dog Young משלבים איכות גבוהה עם טיפול מיטבי. 6 החודשים הראשונים הם 'שלב הצמיחה העיקרי'. במהלך תקופה זו, גורים גדלים מהר מאוד. בהתאם לגזע, גורים בשלב זה יכולים להגיע לכ-75% ממשקלם הבוגר. קיים צורך גבוה בהתאם לאנרגיה ולמזון באיכות גבוהה, הניתן בכמויות המתאימות לצרכי הגור. לכלבי ג'וניור ייקח עוד 6 עד 12 חודשים להגיע לבגרות מלאה. בשלב הצמיחה השני, ההתפתחות של הכלב הצעיר היא הדרגתית יותר. העלייה במשקל איטית יותר. כדי למנוע הפרעות גדילה, יש להפחית את תכולת האנרגיה של המזון. מה לגבי גזעים קטנים? גזעים קטנים עד 10 ק"ג (משקל כלב בוגר) מגיעים לצמיחה מלאה מוקדם יותר מגזעים גדולים, וקצב גדילתם אחיד יותר. אז עבורם, תזונה דו-פאזית אינה הכרחית. להתפתחות מיטבית, המיני בייבי/ג'וניור שלנו מספק את התזונה המושלמת לכלב שלך.

אם אינך בטוח איזה מזון מתאים לכלב שלך, פשוט שאל את צוות התמיכה שלנו ב – Happy Dog. המומחים שלנו ישמחו לעזור בייעוץ פרטני.

מזון יבש לגורים

מזון יבש או מזון רטוב – איזה מזון עדיף? זו שאלה שנשאלת על ידי בעלי כלבים רבים. למעשה, שום סוג של מזון אינו יכול להיקרא "טוב יותר". חשוב לכלב שלכם שתבחרו במזון לכלבים שמציין שהוא 'מזון מלא'. מזון מסוג זה מבטיח שהגור יסופק עם כל המינרלים, אבות המזון והוויטמינים שהוא צריך.

בנוסף, למזון יבש יש כמה יתרונות מעשיים בהשוואה למזון רטוב. הלעיסה האינטנסיבית הנדרשת מחזקת את החניכיים. הוא גם היגייני יותר ממזון רטוב, כי בקיץ ניתן להשאיר אותו בקערה זמן רב יותר מבלי להתקלקל, וקל יותר להיפטר ממנו. האוכל גם נשמר בדרך כלל זמן רב יותר, אפילו לאחר פתיחת האריזה. זה טוב באופן משמעותי לאיכות הסביבה, כי אין כל יום פחים ריקים. תכולת האנרגיה גבוהה יותר, ולכן נדרש פחות, כלומר מזון יבש זול יותר בהשוואה.

כדי להבטיח שסופקו מים נאותים בעת האכלת הכלב שלך במזון יבש, עליך לוודא שמים טריים זמינים תמיד. באופן אידיאלי, הצב מספר קערות מים במקומות שונים בתוך הבית, כדי לעודד את הגור שלך לשתות.

דילוג לתוכן