הפרופורציה הנכונה של בשר

חלק מבעלי הכלבים מאכילים את הכלבים שלהם בתזונה צמחונית, בעוד שאחרים מאכילים את הכלבים שלהם אך ורק על בשר.

עם זאת, בעלי כלבים רבים אחרים נופלים בין שני הקצוות הללו. אז אולי אתה גם תוהה כמה בשר הכלב שלך באמת צריך? כאן תוכלו לגלות מה צריכה להכיל תזונה מאוזנת לכלב, ואיזה חלק צריך למלא בה בשר.

כמה בשר באמת צריך הכלב שלי?

"כלבים צריכים בשר!" – בטח שמעתם בעלי כלבים אחרים אומרים. נכון שכלבים הם צאצאי זאבים, וזאבים אוכלים בעיקר בשר. אבל זה גם נכון שכלבי הבית של היום שונים לגמרי מזאבים. הסיבה לכך היא שזאבים התפתחו לכלבים במשך עשרות רבות של אלפי שנים, ובזמן הזה המערכות שלהם הסתגלו לתנאים ולצרכים שונים. זה נכון במיוחד ביחס לדרישות האנרגיה, שבהן חייהם של רוב הכלבים כיום שונים מאוד מאלו של אבותיהם המשותפים. הכלב שלך כנראה לא צריך לעבור 50 ק"מ כל יום כדי לסייר בטריטוריה שלו או לצוד את הטרף שלו. כלב בית טיפוסי ירוץ לעתים רחוקות יותר משבעה או שמונה ק"מ מדי יום. מסיבה זו, הכלב שלך יזדקק בדרך כלל לאספקת אנרגיה מתונה עם פחות שומן ויותר חלבון. והכי חשוב, הם צריכים יחס מאוזן של בשר, פחמימות וסיבים.

כיצד אוכל להבטיח תזונה מאוזנת לכלב שלי?

ב-Happy Dog אנו מקדישים תשומת לב מיוחדת לאספקת חלבון מגוון מהחי ובעל ערך גבוה מבשר ופסולת. אז לגבי דרישות החלבון של הכלב שלך, אתה מקבל תמורה לכספך: שיעור החלבון הטהור מהחי במזון יבש של Happy Dog הוא עד 90% מסך החלבון ולכן גבוה משמעותית ממותגים רבים אחרים. כדי להעניק לכלבכם דיאטת בשר מאוזנת, אנו משלימים זאת בכמויות אופטימאליות של פחמימות מתפוחי אדמה או דגנים, מקורות חשובים לסיבים, וויטמינים ומינרלים חיוניים. אנו הולכים בעקבות הטבע ופיתחנו את ה- Happy Dog Natural Life Concept®, המבוסס על העובדה שכלבים התפתחו מזאבים, אך התאמנו את המזון לצרכים של הכלבים של היום. במונחים מדעיים, Happy Dog  מציע לכלבים שילוב של כל המרכיבים החיוניים הנדרשים לתזונה משמעותית. בדרך זו המטבוליזם והמערכת כולה זוכים לתמיכה מיטבית ומתאימה למין. ב-Happy Dog אנו מוסיפים למזון שלנו גם מרכיבים טבעיים כמו עשבי תיבול, תפוח, מולים ופשתן, כדי לספק לכלבכם את המרכיבים הדרושים לחיים ארוכים ובריאים.

למה בעצם מתייחס 'תכולת הבשר' במזון לכלבים?

האם ידעת שאין הגדרה מדעית למונח 'תוכן בשר'? בגלל זה, אריזה יכולה להכיל מידע שונה מאוד. איך זה הגיע? גורם מכריע בתיאור אחוז תכולת הבשר הוא, בנוסף לכמות הבסיסית (בשר טהור או סך כל החומרים הטריים שמקורם בבעלי חיים), האם נעשה שימוש בבשר טרי או בחומרי גלם יבשים. בשר טרי ופסולת מכילים בממוצע 70% מים. בתהליך החימום בעת ייצור בשר מיובש מופקים רוב המים, מתוכם נותרים כ-30% בשר מיובש. זה יכול להיות מועבר ומאוחסן בשיטות ידידותיות יותר לסביבה וברות קיימא יותר. בשר טרי מעובד ללא תהליך הייבוש הקודם. תכולת המים בבשר מופקת רק במהלך תהליכי הייצור של מזון מיובש. הצהרה מכובדת על מצרכי מזון תגדיר את תכולת הבשר כשיעור החלבון מן החי ביחס לסך החלבון במזון הכלבים.

לכן קל להבין מדוע קשה להשוות בין אמירות שונות לגבי תכולת הבשר. במיוחד במזון לכלבים המבוסס על חומרי גלם מיובשים, תכולת הבשר הנאמרת לרוב נמוכה משמעותית. הסיבה לכך היא בשר מיובש בעל תכולת מים נמוכה מאוד. גם כאשר משתמשים במרכיבים טריים בלבד להכנת מזון הכלבים, בסוף נשאר רק אחוז המיובש. על מנת שניתן יהיה להשוות את כמות החלבון מהחי הכלול במזון הכלבים של מותגים שונים, יהיה צורך להצהיר על תכולת הבשר היבש בצורה סטנדרטית. עם מזון לכלבים, במיוחד, יצרנים יכולים להשתמש בנתונים שונים להצהרת המרכיבים. לכן זה עשוי להיראות במבט ראשון כאילו למזון כלבים אחד יש תכולת בשר גבוהה יותר משל אחר. אבל זה תלוי במה שמסווג כ'בשר': האם זה בשר טהור או הכמות הכוללת של מרכיבים טריים מהחי? כמו כן, חשוב לדעת האם המרכיבים טריים או מיובשים בעת עיבודם. ב-Happy Dog אנו מציינים רק את הכמות האמיתית של בשר מיובש. לכן תכולת הבשר במוצרים שלנו גבוהה משמעותית ממה שנראה במבט ראשון.

תכולת הבשר במזון הכלבים Happy Dog

במזון הכלבים שלנו, אנו משתמשים בבשר ובפסולת מזינה מבעלי חיים שנשחטו טריים בדרגת מזון. אנו דואגים להבטיח את המקורות האיכותיים ביותר לחומרי הגלם שלנו. לכלבים, חשוב שכמות החלבון או הבשר מהחי תהיה גבוהה משמעותית מכמות החלבון מהצומח. ב-Happy Dog כמות החלבון מהחי היא עד 90% מסך החלבון. גלה את כל מגוון סוגי המזון היבש של Happy Dog.

בדיוק מנת הבשר הנכונה

בשר איכותי וחלבונים יקרי ערך מהחי הם המרכיב החשוב ביותר במזון לחיות המחמד שלנו בגלל חומצות האמינו החיוניות שלהם. במזון יבש של Happy Dog, שיעור החלבון מן החי נכלל בסך החלבון

עד 90%

מזון רטוב לכלבים עם שיעור גבוה של בשר

גם למזון הרטוב שלנו לכלבים יש שיעור גבוה של בשר והוא נותן לחיית המחמד שלכם את כל מה שהם צריכה. המזון הרטוב של Happy Dog עם תכולת בשר גבוהה זמין ב-10 זנים שונים. אז בטוח שיהיה שם מגוון שיתאים לכלב שלכם.

מזון לכלבים ללא דגנים עם תכולת בשר גבוהה

האם לכלב שלך יש קיבה רגישה? או שהווטרינר שלך איבחן אי סבילות למזון? אז המגוון הרחב שלנו של זנים ללא דגנים של Happy Dog עשויים להיות בדיוק המזון המתאים לכלב שלך. באופן טבעי אנו מקפידים להבטיח שהמזון היבש נטול הדגנים שלנו יספק גם לכלב שלך מספיק בשר. רבים מהזנים שלנו מבוססים על מקורות חלבון מן החי (מונו חלבון) ומיוצרים ללא דגנים או תפוחי אדמה. האם לכלב שלך יש אי סבילות למזון לתפוחי אדמה? אנחנו יכולים לעזור גם כאן, עם הפיימונטה ה-Happy Dog Sensible שלנו ו-Mini Piemonte שלנו, שם אנו משתמשים בערמונים איטלקיים כמקור הפחמימות הבלעדי. גלה את מזון הכלבים שלנו ללא דגנים.

השוו בין מזון יבש ורטוב - הנה איך!

כאמור, ההבדל בתכולת המים בין מזון יבש לרטוב מקשה על השוואת תכולת רכיבים תזונתיים כגון תכולת החלבון. השוואה משמעותית יכולה להתבצע רק על ידי קביעת ה'חומר היבש' (DM) – כלומר, כמות החומרים התזונתיים בחומר במצב יבש של 100%.

חישוב מדגם זה מראה כיצד ניתן להשוות בין תכולת החומרים המזינים.

השוו את תכולת החלבון של שני מזונות דיאטה כלייתית – A (מזון יבש) ו-B (מזון רטוב)

דיאטה כלייתית A (מזון יבש) מכילה:

10% לחות, 12.5% ​​חלבון גולמי. 100% מזון מקורי – 10% מים = 90% DM.

12.5 (חלבון גולמי): 90 (DM)  X 100 =13.8% חלבון גולמי ב-DM

דיאטה כלייתית B (מזון רטוב) מכילה:

61% לחות עם 6.8% חלבון גולמי. 100% מזון מקורי – 61% מים = 39% DM.

6.8 (חלבון גולמי): 39 (DM) X 100 =17.4% חלבון גולמי ב-DM

הדוגמה מראה שהמזון הרטוב מכיל בבירור יותר חלבון ממה שנראה במבט ראשון. לכן חשוב לבצע את ההמרה המתאימה אם ברצונכם להשוות בין מזון רטוב ויבש.

דילוג לתוכן